Волейболните вицешампионки на България Казанлък Волей изиграха много силен мач срещу словашкия ВП УКФ Нитра и победиха с 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) при дебюта си в европейските турнири.

Още в началото на срещата нашите момичета наложиха добро темпо, влязоха в успешна серия и поведоха уверено в резултата. Със самочувствие, отборът на Казанлък напредна, оставяйки гостите в позицията на догонващ състав. Успешната игра на нашите състезателки продължи до 25:21 при доминация на състава ни и много адреналин. Втората част започна по идентичен начин, макар отборът ни да получи сериозен отпор от страна на словашките волейболистки. Борбата в началото на тази част бе точка за точка, като и двата отбора показаха равностойна игра. След деветата точка за нашите, „Розите“ отново започнаха да диктуват играта и взеха гейма с 25:21.

Третата част стартира по същия начин. Гостенките поведоха, но бързо бяха застигнати, а след това ролите се размениха. В динамично темпо мачът продължи, като интригата бе до последно. В крайна сметка, по-добрият отбор тази вечер победи.

Реваншът е седмица по-късно – на 24 ноември (сряда) от 19:00 ч. б.в. /в Словакия/.

Най-резултатна за родния тим бе Селин Салим с 15 точки (1 ас, 3 блокади). Мария Кривошийска приключи с 9 точки (2 аса, 1 блокада), Кристина Йорданова добави 8 точки (2 аса). Толкова реализира и Никол Пейчинова (4 аса). За съперника Ванеса Оливейра да Силва се отчете с 14 точки (2 аса, 3 блокади), Бианка Боднарова завърши с 11 точки (1 блокада).

КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ (КАЗАНЛЪК, БЪЛГАРИЯ) - ВП УКФ (НИТРА, СЛОВАКИЯ) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:22)

КАЗАНЛЪК: Йоанна Божилова 2, Селин Салим 15, Никол Дулева 7, Кристина Йорданова 8, Мария Кривошийска 9, Никол Пейчинова 8 - Даниела Терра Гимараеш-либеро (Мариела Салиева, Ивайла Чавдарова)

Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ

НИТРА: Каролин Диаш Годой 3, Ванеса Тайс Де Оливейра Силва 14, Бианка Боднарова 11, Романа Худечова 9, Виктория Крайчирова 3, Ана Флавиа Да Мата Галвао 2 - Михаела Шпанкова-либеро (Зузана Конарова 4, Никол Кубова)

Старши треньор: ФРАНТИШЕК БОКАЙ.