Вицешампионът на България Хебър (Пазарджик) стартира със загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Пазарджиклии, които бяха водене от помощник треньора си Венцислав Симеонов, остъпиха като гости на силния полски Алурон КМК Варта (Заверче) с 0:3 (19:25, 13:25, 18:25) в първата среща от 1/16-финалите на турнира, играна тази вечер пред близо 1400 зрители в зала "Арена Сосновиец".

Мачът-реванш между двата тима е в сряда (29 ноември) от 19,00 часа в зала "Васил Левски" в Пазарджик. Хебър трябва да направи всичко възможно, за да спечели с 3:0 или 3:1 и да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. Волейболистите на Заверче пък се нуждаят само от два гейма, за да продължат напред към 1/8-финалите за Купата на CEV.

Единственият с двуцифров актив за Хебър беше Християн Димитрив с 10 точки (1 блок, 1 ас и 32% ефективност в атака - +5).

Най-полезен за Заверче бе Карол Бутрин с 14 точки (2 блока, 2 аса и 42% ефективност в атака - +10) за победата. Френският национал Тревор Клевено добави още 12 точки (1 блок, 1 ас, 59% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане - +9) за успеха.

Тимът игра без трите си италиански звезди, от които двама Микеле Баранович и Джулио Сабри вече прекратиха договорите си с тима, а Якопо Масари води преговори за разтрогване на договора.