Волейболният шампион на България Хебър (Пазарджик) от беларуския Шахтьор (Солигорск) с 2:3 (22:25, 25:15, 25:14, 19:25, 9:15 ) в първия мач между двата тима от втори квалификационен кръг на турнира, който се игра в зала "Васил Левски". Така пазарджиклии не успяха да вземат предимство преди гостуването си в Беларус. Реваншът е на 28 октомври от 18:30 ч. в Солигорск.

След поражението Хебър трябва да спечели с 3:0 или 3:1 в Беларус, за да се класира напред. При успех с 3:2 ще се стигне до Златен гейм. В предния кръг тимът от Пазарджик отстрани именно след Златен гейм испанския Лас Палмас.

Най-резултатен за Хебър бе Брадли Гънтър реализира 21 точки (3 аса, 3 блока, 48% ефективност в атака). Якопо Масари завърши с 16 точки (3 аса, 1 блок, 67% ефективност в атака). Тодор Алексиев също записа 16 точки (1 ас, 1 блок, 58% ефективност в атака).

В събота стартира новия сезон в НБЛ с домакинство на Монтана.