Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби втория си мач на Adria Tour от сърбина Никола Милойевич с 1:4 и 3:4. Милойевич е 145-ти в света и стигна до мач с Гришо заради контузията на Дамир Джумхур, който получи травмата още в началото на двубоя си с Доминик Тийм в група Б.

В първия сет играта на Димитров не спореше и той не успя да се противопостави на Милойевич, който показа, че не е за подценяване. Гришо взе първото си подаване на 30, но след това загуби следващите 4 поредни гейма, а с това и сета.

Втората част на мача бе доста по-интересна, но в началото сърбинът отново дръпна с 2:0 гейма. Григор се събуди в третия гейм, а със затварянето на четвъртия доведе нещата до 2:2. Съперниците размениха по още един гейм и се стигна до тайбрек, който сърбинът затвори при резултат 7:4.