Григор Димитров беше много сериозно тестван от Кристофър О'Конъл през днешния следобед и в един момент изглеждаше, че полуфиналната фаза в Женева ще остана мираж за четвъртия поставен, но той показа страхотна борбеност и успя да се върне от сет и пробив пасив, за да наложи волята си над своя съперник - 6:7(5) 7:5 6:4.

Така българинът се класира за втори път през годината за финалната четворка на ATP състезание, като преди това го стори в Ротерам, където беше спрян от Даниил Медведев.

Утре Гришо ще излезе в търсене на своя първи финал от пет години насам, а задачата пред него няма да бъде никак лесна, защото ще трябва да надиграе световния номер девет Тейлър Фриц, който днес изигра феноменален мач и се нуждаеше само от 48 минути по пътя към победата над Иля Ивашка.