Григор Димитров отпадна в осминафиналите на "Ролан Гарос" след загуба срещу Александър Зверев - 1:6, 4:6, 3:6 за два часа и 20 минути.

Бившият №3 не успя да затрудни сериозно съперника си, като допусна и голямо количество грешки.

Дотук в турнира българинът нямаше загубен сет, но срещу Зверев не можа да покаже най-добрата си игра. Това беше първи двубой на Димитров във вечерна сесия през тази година, а Зверев изигра трети пореден мач в този час и на същия корт.

Двамата се срещнаха за пети път, като Димитров остава със само една победа срещу германеца. Тя беше постигната още през 2014 г., а след това Зверев записа серия от четири успеха - три на ниво "Мастърс" и сега за пръв път в Големия шлем.

За Димитров достигането до осминафинал е едва второ в "Ролан Гарос" след 2020 г. Българският тенисист си гарантира изкачване до №25 в световната ранглиста.

Димитров завърши мача с шест двойни грешки и без нито един ас. Той завърши с 14 печеливши удара (уинъри) и точно 50 непредизвикани грешки. За Зверев уинърите бяха 24, а грешките 27. Германецът реализира четири аса, които компенсираха седемте му двойни грешки.