Денвър Нъгетс е новият шампион на НБА, след като победи с 4:1 победи Маями Хийт във финала на най-силното баскетболно първенство в света. Денвър спечели петата среща с 94:89 у дома и това помогна на отбора да затвори серията в своя полза и да вдигне за първи път в историята си трофея в НБА.

Маями спечели първата четвърт с 24:22, а след втората гостите се наложиха с 27:22 и имаха преднина от 11 точки на почивката - 51:40.

Денвър се завърна в двубоя в третата четвърт, която спечели с 26:20, а в последната тимът се наложи с 24:18 и така след крайнот 94:89 грабна трофея за първи път в историята си.

Никола Йокич отново бе над-всички и записа 28 точки и 16 борби. Той за първи път беше обявен за MVP на финалите. Преди това през 2021 и 2022 година Йокич получи титлата MVP на редовния сезон в НБА.

За Хийт Джими Бътлър вкара 21 точки.

Маями Хийт игра на своя 7-ми финал в лигата, а тимът има три трофея и четири загубени финал.

За Денвър освен първа титла това беше и първи финал в историята на клуба.