Отборът на Ботев Пловдив отстъпи на Лудогорец в среща, играна на Коматево. Мачът от 15-ия кръг на Първа лига завърши с победа за "орлите" с 1:3.

Първото попадение реализира Джоди Лукоки в 3-ата минута. Крилото излезе сам срещу вратаря, след груба грешка на Крум Стоянов, и покоси вратата на Георгиев, пише sportal.bg.

В 9-ата минута Неделев изведе Жоао Паоло сам срещу Стоянов и с прецизен удар нападателят опъна мрежата зад национала. Вина за гола имат Игор Пластун, който изпусна Паоло, и стражът на "орлите", който не излезе да пресече подаването. Така Ботев успя поне за кратко да изравни резултата.

В 70-ата минута Кампаняро отново изведе Лудогорец напред за 1:2. Вандерсон подаде към халфа, който с удар от 20 метра прехвърли стража Георгиев, който не се намеси по най-добрия начин. В 79-ата минута Клаудио Кешеру сложи точка на спора в полза на Лудогорец. Вандерсон намери Йордан Минев, който центрира към румънския таран. Кешеру с лекота опъна мрежата за 1:3.