Отново малко не стигна на Боряна Калейн да спечели медал от Световното първенство по художествена гимнастика в Китакюшу, Япония.

Вчера Калейн завърши четвърта на финалите на обръч и на топка, а днес също се класира на двата индивидуални финала, но успя да спечели медал.

Тя завърши на четвърто място на финала на бухалки, като имаше едно изпускане в края на съчетанието си и беше оценена с 26.200 точки, от които 18.300 за трудност. Шампионка стана рускинята Дина Аверина с 27.100 точки, а втора е Арина Аверина с 26.750, а трета стана Анастасия Салос от Беларус с 26.400 точки.

Във финала на лента освен Калейн участваше и Татяна Воложанина. В дебюта си на световно тя завърши на петото място във финала с 21.900, а изпускане на уреда коства на Калейн по-слаба оценка и осмото място с 21.000.

Арлина Харнаско спечели златото с 23.950, а втора и трета станаха сестрите Аверини. Дина е със среброто с 23.900, а Арина е с бронз 23.450.

Снимка: Анна Недкова