България стартира серията от три поредни контроли с участниците от Евро 2020 с равенство. Националите направиха 1:1 срещу Словакия в спаринг, който се игра в австрийския град Рийд. Играчът на Ботев Атанас Илиев вкара първия си гол за националния отбор в деветата минута, а Ласло Бенеш изравни в 27-та минута.

В 6-та минута удар с глава на Десподов срещна напречната греда.

В 9-та минута Кирил Десподов открадна топката, навлезе в наказателното поле и подаде към Атанас Илиев, който отблизо успя да реализира и вкара първия си гол за националния отбор.

В 27-та минута Вайс подаде към Ласло Бенеш, който с удар в наказателното поле изравни - 1:1.

В 70-та минута хубав удар на Доминик Янков беше спасен от вратаря на словаците.

В 88-та минута Ирка отправи опасен удар, който беше спасен от Михайлов.

Националите ще играят срещу Русия на 5 юни и срещу Франция на 9 юни.

От играчите на Ботев и Локомотив Атанас Илиев вкара гол и записа 60 минути, след като беше заменен от играча на Локомотив Георги Минчев. Димитър Илиев игра през цялото второ полувреме, Момчил Цветанов игра цялото първо полувреме, а Петър Витанов игра до 69 минута. Бирсент Карагарен влезе в 83-та минута.

България: Даниел Наумов (Николай Михайлов 46 мин.), Иван Турицов, Петко Христов, Валентин Антов, Васил Божиков, Петър Витанов (Кристиян Малинов 69 мин.), Ивайло Чочев, Кирил Десподов (Бирсент Карагарен 83 мин.), Момчил Цветанов (Доминик Янков 46 мин.), Божидар Краев (Димитър Илиев 46 мин.), Атанас Илиев (Георги Минчев 60 мин.)

Словакия: Душан Кучак (Марек Родак 48 мин.), Петер Пекарик, Любомир Шатка, Денис Варво, Якуб Холубек, Станислав Лоботка (Михал Дюриш 81 мин.), Матуш Беро (Патрик Хорошовски 72 мин.), Лукас Хараслин (Томаш Суслов 56 мин.), Ласло Бенеш, Владимир Вайс (Ерик Ирка 56 мин.), Роберт Боженик (Давид Стрелец 48 мин.)