Академик Пд загуби гостуването си на Рилски спортист със 77:97 /20:22, 11:23, 19:16, 27:26/ в мач от поредния кръг на НБЛ. Така пловдивчани са с баланс от 5 победи и 5 загуби. Началото бе равностойно с лек превес на гостите, но в края на първата четвърт Рилски спортист излезе напред с 2 точки.

Домакините се откъснаха в началото на втората четвърт, в която започнаха със серия от 11:0, а почивката дойде при аванс от 14 точки за Рилски спортист. След антракта отборът на Людмил Хаджисотиров продължи да трупа преднина и заслужено се поздрави с крайния успех.

Обрад Томич бе най-резултатен за Академик със 17 точки, Йере Вуцица добави 16, Васил Бачев - 16. За победителите най-полезен бе Нико Карвачо с 22 точки, Павлин Иванов и Мирослав Васов записаха по 15. В понеделник Академик посреща Левски Лукойл в 19 часа в зала СИЛА.