Академик Пловдив започна със загуба новия сезон в НБЛ. Пловдивчани загубиха с 66:80 при гостуването си на Черноморец в Бургас.

Двубоят започна без голяма разлика до 12:11 за Черноморец, но домакините направиха по-сериозна разлика и спечелиха първата четвърт с 24:18.

Втората четвърт беше спечелена с 19:18 от Черноморец и "акулите" водеха с 43:36 на полувремето.

След паузата Академик спечели с точка - 14:13.

В последната четвърт Черноморец направи сериозна разлика, печелейки с 24:16, а крайният резултат беше 80:66 за бургазлии.

Най-резултатен за Академик стана капитанът Васил Бачев с 21 точки и 8 борби, Неманя Бешович се отчете със 17 точки и 10 борби, а с девет точки завършиха Николай Николов и Тони Гуджино.

Най-резултатен за Черноморец станаха Тони Троха с 22 точки и Кортни Белджър.

Следващата седмица Академик гостува в Балканската лига на Сигал Прищина и Ибър.