Академик ще изиграе четвърти мач в рамките на 10 дни. Пловдивчани са домакини на израелския Ирони Нахария в среща от Балканската лига. Мачът е на 15 декември, от 19:00ч. в зала “Сила”.

Билетите за срещата ще се продават на касата на входа на залата. Публиката трябва да има зелен сертификат.

Академик отново ще зарадва своите фенове, които присъстват на мача. На полувремето ще бъде изтеглена томбола за потник от миналия сезон на тима след игра с феновете във Фейсбук страницата.

На полувремето Академик отново ще предизвика своите фенове да покажат баскетболните си умения. Победителят в играта за стрелба ще получи баскетболни наколенки с протектори.

В миналия кръг в Балканската лига Академик се справи с черногорския Ибър, а Ирони Нахария победи във вторник Берое като гост.

В последния кръг в НБЛ момчетата на Йордан Янков се справиха с Ямбол като гост в неделя.

Съдии на двубоя ще са гърците Никос Циопанос, Янис Бакалис и Плоутарос Елефтериадис.