Академик победи като гост Шумен с 83:66 в отложена среща от третия кръг в НБЛ. Така пловдивчани записаха втори успех в първенството от началото на сезона.

В първата четвърт домакините спечелиха с една точка - 24:23. Във втората пловдивчани спечелиха категорично с 21:12 и така на полувремето резултатът беше 44:37 за Академик.

Шумен се върна в мача след спечелването на третата четвърт с 23:17.

В последната четвърт момчетата на Йордан Янков бяха категорични и след 22:7 и спечелиха двубоя с 83:66.

Най-резултатен за Академик стана Николай Николов със 17 точки с по 13 завършиха Тони Гуджино и Неманя Бешович.

За домакините от Шумен Александър Милов стана най-резултатен с 22 точки.

За Академик предстои пауза заради мачовете на националния отбор. Следващият мач на тима ще е на 2 декември - гостуване на Ирони Нахария в Израел в двубой от Балканската лига. На 6 декември Академик приема Черно море Тича в шестия кръг в НБЛ.