Академик се бори доста, но загуби домакинството си на израелския Ирони Нахария с 61:76 в осмата си среща от Балканската лига.

Първата четвърт беше спечелена с 24:15 от гостите от Израел. Втората четвърт завърши при 15:15. На полувремето резултатът беше 39:30 за Ирони.

Третата четвърт също приключи с равенство - 18:18. Последната четвърт беше спечелена с 19:13 от Ирони. Така Академик загуби с 61:76.

Пловдивчани са с 5 победи и три загуби, а Ирони е с четири успеха и една загуба.

Николай Николов стана най-резултатен с 14 точки, Васил Бачев добави 13, а Тони Гуджино се отличи с 12.

За домакините най-резултатен стана Томер Коен и Йогев Охайон с по 16 точки.

На 18 декември, от 18:00ч. в зала "Сила" Академик е домакин на Рилски спортист в двубой от НБЛ.

Следващият мач на тима в Балканската лига е на 22 декември срещу косовския Сигал Прищина.