Академик приема Балкан в дербито на четвъртия кръг в НБЛ. Мачът е днес от, 19:00ч. в зала "Сила"

Срещата ще бъде и първа с публика за Академик през новия сезон. Всеки, който иска да присъства на двубоя трябва да има зелен сертификат. Входът за двубоя ще е свободен.

Феновете ще имат възможност да се снимат и с историческите купи спечелени от тима през миналия сезон - вицешампионска титла от Балканската лига и купата за трето място от НБЛ.

През миналия сезон двата отбора водиха борба за бронзовите медали. Академик успя да спечели серията с 2:1 победи и за първи път в историята си спечели третото място в първенството.

През изминалата седмица Академик победи ТФТ в Балканската лига с 83:75 като гост. Балкан също играе в Балканската лига, но през миналата седмица нямаше мач от турнира.

В третия кръг от НБЛ Академик, след като двубоя с Шумен беше отложен, а Балкан загуби гостуването си  на Берое с 87:92.

След първите три кръга Балкан е на четвъртото място с пет точки, а Академик е осми с три точки, но и мач по-малко.

Съдии на двубоя ще са Венцислав Великов, Станимир Русев и Искрен Манолов.

Двубоят ще бъде телевизионен и ще се предава на живо по Max Sport 2.

Академик ще бъде без контузените Робертс Фрейманис и Робърт Георгиев, но в игра се завръща Николай Николов.