Академик записа първа загуба в Балканската лига, след като загуби с 81:86 домакинството си на ТФТ Скопие.

Първата четвърт завърши при 24:22 за Академик след кош със сирената на Адриян Секулов.

Във втората четвърт гостите от ТФТ спечелиха с 22:15 и така на полувремето резултатът беше 44:39 за тима от Северна Македония.

В третата четвърт пловдивчани спечелиха с точка - 17:16 и така се стигна до 60:56 за ТФТ след 30 минути игра.

В последната четвърт ТФТ спечели с 26:25. Така след 86:81 Академик записа първо поражение от началото на сезона в лигата в петия си мач в турнира.

Най-резултатен за Академик стана Тони Гуджино с 22 точки, 17 добави Николай Николов, а с 12 се отчете Томислав Минков.

Най-резултатен за ТФТ стана Андрей Маслинко с 18 точки.

За Академик предстои още един мач преди паузата за националните отбори - гостуване на Шумен в отложена среща от третия кръг на НБЛ.