Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) започват втория полусезон в Държавното първенство по волейбол до 19 години с мачове в Панагюрище. Пан Волей (Панагюрище) ще бъде домакин на турнир на 16 февруари, в който ще участват още Марица (Пловдив) и Родопа (Смолян). Мачовете ще се играят в зала Арена Асарел в Панагюрище. В първия мач маричанки ще играят срещу домакините от Пан Волей в 10:00 б.в. В следващия двубой от 11:30 б.в. Жълто-сините ще срещнат Родопа. Марица U19 стана есенен първенец на първия полусезон в регион Тракия, след като записа пет победи от пет мача и не загуби гейм.

Междувременно малките волейболистки на Марица от отборите за момичета до 12 години и до 13 години с треньор Кристина Якимова проведоха демонстрационна тренировка в ОУ Яне Сандански в Пловдив. Заниманието се проведе в училищния салон на учебното заведение. Маричанки бяха поканени по проект за опознаване на спорта, който е предложен от една от ученичките в училището. В тренировката се включиха три паралелки четвъртокласници от училището. Младите волейболистки демонстрираха елементи от волейболната игра. Тренировката завърши с много усмивки, а малките маричанки и треньорката им раздадоха автографи и се снимаха с всички.