Треньорът на Локомотив Пловдив Александър Тунчев коментира успеха над Локомотив София.

"Може би дузпата и червения картон бяха решаващи, но и преди това създадохме две или три ситуации, които не завършихме по най-добрия начин. Минчев, Салинас и отново Минчев не сполучиха. Заслужена победа. В последните минути се получи едно отпускане, което за малко не ни изигра лоша шега. През първото полувреме създавахме ситуации, но в завършващия удар не бяхме концентрирани. През второто се коригирахме и вкарахме два гола. Винаги трябва да искаме още. Можеше да вкараме трети гол, но не успяхме и накрая потреперихме. Искам малко повече контрол на топката. А се получи, че водехме с 2:0 и бяхме с човек повече, а ние тичахме по топката", каза Тунчев.