Локомотив изигра поредния си неубедителен мач и закономерно загуби като гост на Етър с 2:0 в Първа лига. Виолетовите контролираха мача през цялото време, а пловдивчани не създадоха почти никакви опасности пред вратата на домакините и не даваха вид, че са готови и искат да променят негативния развой. Второто полувреме двубоят се игра на силно заснежен терен заради падналия сняг.

Етър откри в 26-та минута. Тогава бившият защитник на Локо и Ботев Крум Стоянов намери в наказателното поле Даниел Младенов, който свали към Боджадж. Той от своя страна подаде към Батрович и той необезпокояван порази мрежата. Малко по-късно Боджадж пропусна отлична възможност да удвои. Руменов го намери непокрит, но ударът му с глава бе спасен от Луков, а след това вратарят успя да прибере топката на голлинията преди да последва добавка. В 38-ата минута и гредата се оказа помощник на Луков. Батрович напредна към наказателното поле и стреля, но топката се удари в страничния стълб и излезе в аут.

След почивката Локо живна за кратко, но не само че не успя да стигне до изравнителен гол, но получи и втори – чрез Даниел Младенов в 71-та минута.  Той бе оставен непокрит и с глава засече в мрежата центриране отляво.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:0

1:0 Батрович (26)

2:0 Младенов (71)

Етър: 1. Иванов, 83. Илиев, 16. Гълъбов, 3. Артунин, 25. Стоянов, 5. Сърмов, 17. Мане, 8. Руменов, 10. Батрович, 11. Младенов, 88. Боджадж

Локомотив (Пловдив): 71. Луков, 50. Томашевич, 5. Георгиев, 15. Везалов, 20. Петрович, 14. Илиев, 34. Банович, 10. Умарбаев, 88. Марич, 7. Цветанов, 12. Ожболт

Стадион: “Ивайло”, Велико Търново

Съдия: Георги Иванов