Локомотив загуби при гостуването си на Берое в Стара Загора с 0:1. Единственият гол реализира Омар Камара в 87-та минута.

В 6-та минута Цветков се опита да изведе с дълъг пас Даниел Генов. Биков не успя да пресече подаването и топката попадна в Генов, който на два пъти не успя да се справи с Лукас Рейдър. С ключова намеса се отличи и Милош Петрович.

В 15-та минута удар на Серкан Юсеин мина покрай вратата.

Малко по-късно Венсан Марсел стреля, но топката рикошира и улесни Ганев при спасяването.

В 20-та минута изстрел на Лебон беше спасен от Реадер.

В 48-та минута удар на Лебон беше уловен от Ганев.

Последва и удар на Фал над вратата.

В 62-та минута Локомотив имаше претенции за претенции за неотсъдена дузпа. Димитър Илиев падна в наказателното поле след съприкосновение с Раян Даскалов. Главният съдия Драгомир Драганов обаче не посочи бялата точка.

Малко по-късно Александър Цветков опита удар от далечно разстояние, но топката мина много далеч от вратата.

В 87-та минута Берое откри резултата, след като Лебон центрира в пеналта, Кристиан Гомис не можа да изчисти с глава и след разбъркване топката попадна при Омар Камара, който от близо не остави шансове на Реадер за 1:0.

Локомотив е 12-и със седем точки, а Берое е на петото място с 16 точки.

Локомотив ще почива в следващите две седмици заради паузата за националните отбори. Следващият мач на тима е на 15 октомври - домакинство на Арда.

Берое: Генадий Ганев, Омар Сако, Александър Цветков, Даниел Генов (Умар Камара 77 мин.), Алиун Фал (Мартин Камбуров 69 мин.), Реян Даскалов, Александър Василев, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон (Георги Динков 90 + 4 мин.), Абубакар Тунгара, Серкан Юсеин (Симеон Мечев 68 мин.)

Локомотив: Лукас Реадер, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Олексий Биков (Артур Крачун 73 мин.), Шакил Сно (Бирсент Карагарен 62 мин.), Парвизджон Умарбаев (Лукас Салинас 62 мин.), Петър Витанов, Йосип Томашевич (Конър Руан 73 мин.), Венсан Марсел (Емил Янчев 82 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев