Локо изпусна да бие Левски в мача от Първа лига, завършил 1:1 на Герена. Черно-белите поведоха в края на първото полувреме, но сините успяха да изравнят двайсетина минути преди последния сигнал. Пловдивският тим изигра добър мач, действаше много организирано в защита и опитваше бързи и остри контраатаки. Дълго време сините нямаха идея как да пробият здравата отбрана на съперниците си, която трябваше да сгреши, за да може Левски да стигне до точката. Така лидерите в родния шампионат Лудогорец, ЦСКА и Левски не успяха да вземат победи в първия пролетен кръг.

След първите 15 минути домакините натиснаха и създадоха няколко ситуации за гол. Мариани и Божинов пропуснаха от удобни позиции, а Паулиньо тресна горната греда с шут от 12-13 метра. Минута преди почивката черно-белите нанесоха своя удар. Момчил Цветанов се възползва от грешка на Рейш и подаде към Анте Аралица, който порази вратата на сините.

През втората част Левски натисна в търсене на изравнителен гол. Първата опасност обаче бе пред вратата на домакините. В 50-та минута Буна излезе сам срещу вратаря Михайлов, но стреля в аут. 10 минути по-късно Яблонски от Левски стреля с глава от отлична позиция, но топката излезе в аут. В 71-та минута сините все пак успяха да изравнят. Отбраната на Локо сгреши в непосредствена близост до вратата си и Мариани вкара топката в мрежата с удар отблизо.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1

0:1 Аралица (44)

1:1 Мариани (71)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Николай Михайлов; Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов; Кали Тиам, Мартин Райнов; Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Паулиньо; Валери Божинов

Старши треньор: Г. Дерменджиев

ЛОКО ПД (4-2-3-1): Мартин Луков; Милош Петрович, Стивън Езе, Димитър Везалов, Йосип Томашевич; Игор Банович, Янко Ангелов; Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Момчил Цветанов; Анте Аралица

Старши треньор: Б. Акрапович

СЪДИЯ: Драгомир Драганов