Локо загуби с 1:0 като гост на Септември в мач от група Б на втората осмица на Първа лига. Двубоят няма да се запомни с нищо особено, а черно-белите пропуснаха да се доближат още повече до първото място в групата след загубата на Славия с 5:3 от гостуващия Дунав по-рано днес. В момента Локо е начело с 2 точки аванс пред белите. Това бе първият мач от 4-те, които Локо и Септември ще изиграят в рамките на месец. Предстоят двете срещи от полуфинала за Купата на България като първата е във вторник от 19 часа на Лаута. Официален дебют за пловдивчани направи юношата Филип Колев, който смени Бирсент Гарагарен в 77-ата минута.

Началото бе равностойно без голови положения и интересни моменти. В 25-ата минута Локо пропусна отлична възможност да поведе в резултата. Томашевич центрира отляво, Буна свали топката с глава към далечната греда и там буквално от метър Марич засече, но нацели гредата. 7 минути по-късно домакините поведоха с гол на Сахити, който прониза мрежата със страхотен шут от трийсетина метра.

През втората част първата опасност бе за домакините. След добра акция отляво Асен Чандъров опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но не бе точен. Малко след това Бирсент Карагерен бе близо до изравняване. Нападателят на Локо получи топката пред пеналта и стреля в близкия ъгъл, но встрани от гредата. Септември пропусна златна възможност в 75-ата минута. След центриране от корнер Пиргов не успя да се намеси добре, топката се отби в играч в черно-бяло, след което се озова в краката на Здравко Димитров, който стреля, но Томашевич блокира удара му.

Септември (София) - Локомотив (Пловдив) 1:0