Локомотив победи с 2:1 Локомотив София в "железничарското" дерби в елита и записа нова победа в първенството. Димитър Илиев откри от дузпа в началото на второто полувреме, а малко по-късно Георги Минчев удвои, Виржил Пенсон вкара почетния гол за гостите.

В 3-та минута удар на Божидар Кацаров беше уловен от Реадер.

В 14-та минута последва неточен удар на Лукас Салинас.

В 35-та минута и Бухмиди стреля неточно.

В 53-та минута Локомотив получи дузпа, след като Бухмиди игра с ръка в наказателното поле. Той получи втори жълт картон и беше изгонен, а Димитър Илиев не сгреши от дузпата - 1:0.

В 59-та минута домакините вкараха втори гол, след като Димитър Илиев подаде към Георги Минчев, който отблизо реализира за 2:0.

В 69-та минута Лукас Реадер спаси удар на Александров.

В 78-та минута Локомотив получи непряк свободен удар, след като Любенов улови топката след подаване от негов съотборник. Карагарен стреля, но над вратата.

В 88-та минута Виржил Пенсон оформи крайното 2:1. Той пое топката след хубаво подаване и с прецизен удар не остави шансове на Лукас Рейдър.

Локомотив вече е седми с 20 точки, а Локомотив София е на 10-то място с 14 точки.

Следващата седмица Локомотив гостува на Пирин.

Локомотив Пловдив: Лукас Реадер, Артур Крачун (Видол Сейменски 77 мин.), Олексей Биков, Емил Янчев, Бирсент Карагарен, Парвизджон Умарбаев, Милош Петрович, Йосип Томашевич (Конър Руан 61 мин.), Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

Локомотив София: Александър Любенов, Селсо Рапозо, Пламен Крачунов, Йоргос Кацикас, Мики Орачев, Матеус Роча, Александър Александров (Владимир Семерджиев 90 + 1 мин.), Божидар Кацаров (Александър Милошев 75 мин.), Октавио, Виржил Пенсон, Мохамед Бухмиди