Локомотив Пд загуби с 0:4 от Олимпик Донецк в последната си контрола от лгера в Турция. Евгений Тсумбалюк (40) даде преднина на украинците, а Максим Детерьов (61) удвои от дузпа. Андрей Кравчук (63) с премерен удар направи резултата класически. В последната минута на редовното време Максим Детерьов оформи крайното 0:4.

Двубоят не предвещаваше подобен резултат, след като Локо доминираше през първата част и пропусна няколко отлични ситуации да отбележи. В 7-ата минута удар на Дейвид Малембана срещна напречната греда, Карагарен опита опита добавка, но шутът му обаче бе блокиран от защитник. В 16-ата минута удар на Димитър Илиев се отби в крак на защитник и вратарят Владимир Кринский улови без проблеми. В 24-ата минута “смърфовете” проведоха бърза атака, при която Димитър Илиев комбинира с Бирсент Карагарен. Крилото влезе в наказателното поле и опита да върне топката към своя капитан, но защитник пресече подаването, като можеше да се стигне до ефектен автогол. Локо удари втора греда в 87-ата минута, когато Йосип Томашевич разтресе напречния стълб с мощен удар.

ЛОКОМОТИВ - ОЛИМПИК 0:4

0:1 Евгений Тсумбалюк (40)

0:2 Максим Детерьов (61 д)

0:3 Андрей Кравчук (63)

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Анте Аралица,

ОЛИМПИК: Владимир Кринский, Аувинен, Иван Зотко, Евгений Пасич, Павел Ксенц, Евгений Тсумбалюк, Даниел Романовский, Витали Балашов, Максим Тейшейра, Сергей Политуло, Денис Баланюк