Локо допусна неочаквана домакинска издънка във втория пролетен кръг на Първа лига. Черно-белите изиграха слаб мач и загубиха от Септември с 2:0 на Лаута. Нищо в играта на пловдивчани не се получаваше и те закономерно бяха наказани.

Локо създаде първата по-опасна ситуация в мача в 24-га минута. Тогава Карагарен и Буна комбинираха отдясно, последният центрира, Димитър Илиев се извиси и засече с глава, но вратаря Янко Георгиев извади невероятен рефлекс и изби. Останаха съмнения, че топката е преминала голлинията, но реферът даден знак играта да продължи. 5 минути по-късно гостите поведоха. След една атака отляво Глишич стреля, топката се отби в ръката на Стивън Езе и реферът отсъди дузпа. Асен Чандъров бе точен и изведе Септември напред. Този гол подейства още по-сковаващо на черно-белите, които можеха да допуснат и второ попадение. Най-напред Галчев отправи силен далечен шут, но Луков спаси. След това Алвеш нацели гредата след рикошет в тялото на Езе.

След почивката Локо натисна, но в 53-ата минута Септември изпусна нова възможност, след като Луков спаси удар на непокрития Мандианго. В 59-ата минута дойде един от най-красивите моменти в мача. Димитър Илиев засече с воле центриране от корнер, но Георгиев демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер. Шест минути по-късно Езе стреля опасно с глава след центриране от фаул на Умарбаев, но покрай вратата.

И в 66-ата минута Локо можеше да изравни, но Георгиев за пореден път се справи. Софиянци отговориха в 76-ата с опасен удар на Мандианго, спасен от Луков. Така се стигна до 86-та минута, когато Борис Галчев сложи точка на спора. Русев го изведе технично и бившият халф на Ботев и ЦСКА порази вратата с отмерен шут в далечния ъгъл от границата на пеналта. Така Септември е единственият отбор с две победи през пролетта, след като в миналия кръг надигра и Берое.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - СЕПТЕМВРИ 0:2

0:1 Асен Чандъров 30 д.

0:2 Борис Галчев 86

ЛОКО ПД: 71. Луков, 6. Езе, 91. Буна, 50. Томашевич, 34. Банович, 29. Ангелов, 9. Карагарен, 14. Илиев, 77. Аралица, 5. Георгиев, 44. Посинкович

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 8. Галчев, 23. Дюлгеров, 24. Башлиев, 10. Чандъров, 7. Русев, 19. Глишич, 13. Димитров, 20. Мандианго, 16. Николов, 26. Алвеш