Локомотив Пд разби с 4:1 елитния полски тим Арка Гдиня в поредната си контрола в Турция. Черно-белите направиха много добър мач и грабнаха заслужена победа, украсена с 4 хубави гола, единият от които - истински шедьовър. В 13-ата минута Умарбаев изведе Томашевич с дълго подаване отляво, той центрира остро успоредно на вратата и Аралица отблизо засече в мрежата. В 28-та минута Умарбаев вкара гол шедьовър. Локсо трябваше да изпълни пряк свободен удар, като топката бе поставена зад централната линия на около 50 метра от вратата. Таджикският халф видя, че вратарят е излязъл напред и успя да го прехвърли с ювелирен шут с левия крак. Арка намали в 32-ата минута след точен шут на Налепа извън наказателното поле.

Три минути след почивката Локомотив вкара трети гол. Аралица проби в наказателното поле на Арка и върна от аутлинията към Димитър Илиев, а за капитана на смърфовете не бе проблем да реализира от 5-6 метра срещу вратата. Локомотив не спря с набезите към противниковата врата и в 64-ата минута стигна до четвърто попадение Мирза Хасанбегович вкара от въздуха за крайното 4:1 след центриране отляво.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - АРКА 4:1

1:0 Анте Аралица 13
2:0 Парвиз Умарбаев 28