Локомотив беше близо до това да измъкне точка от Лудогорец в Разград, но загуби с 0:1. Единственият гол падна в 84-та минута чрез Рик Джонатан.

В 12-та минута Квадво Дуа стреля с глава, но Луков улови.

Последва шут на Пьотровски, който беше блокиран от Сегура.

В 31-та минута изстрел на Маркус премина над вратата.

В края на първата част Дуарте засече с глава, но Луков спаси.

В началото на втората част се стигна до тежък сблъсък между Луков и Камара. След сблъсъка Камара беше заменен.

В 58-та минута Камдем стреля, но ударът мина покрай вратата.

В 65-та минута се стигна до най-чистото положение за Лудогорец, но удара с глава на Диниш Алмейда беше уловен от Луков.

Малко след това Групер също стреля опасно, но Луков направи ново страхотно спасяване.

В 76-та минута Лудогорец уцели греда. Кайо Видал центрира, а Чочев игра с глава, но ударът му разстреле напречната греда.

В 84-та минута Лудогорец успя да открие резултата. Диниш Алмейда подаде към Рик Джонатан, който напредна и отправи удар от дистанция, който донесе победата на шампионите - 1:0.

Локо можеше да изравни, но удар на Пешов премина покрай вратата.

В добавеното време Рик Джонатан стреля в гредата.

В класирането Локо е 10-ти с 12 точки, а Лудогорец е лидер с 28 точки.

Следващият мач на Локомотив след паузата за националните отбори е на 18 октомври - гостуване на Ботев Враца.

Лудогорец: Хендрик Бонман, Диниш Алмейда, Якуб Пьотровски, Рик Джонатан, Квадво Дуа (Руан Секо 71 мин.), Дени Групер, Сон (Кайо Видал 71 мин.), Агибу Камара (Ивайло Чочев 56 мин.), Дерой Дуарте, Оливие Вердон, Ерик Маркус

Локомотив: Мартин Луков, Оливие Камдем, Калоян Костов, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Георги Каракашев  (Мартин Хайдаров 72 мин.), Христо Иванов, Николас Пенев (Мартин Петков 81 мин.), Марсилио Де Лима (Кристиян Пешов 72 мин.), Димитър Илиев, Хуан Санчес