Спартак победи Марица в Малкото пловдивско дерби на Югоизточната Трета лига. "Гладиаторите" спечелиха с 2:0 като гост. Венцислав Гюзелев в 32-та минута откри, а Свилен Щерев в 55-та минути оформи крайния резултат. Дербито започна с минута мълчание в памет на загиналите пилоти вчера на авиобаза "Граф Игнатиево". Мачът се игра на стадион "Марица" пред голям зрителски интерес и над 800 души публика.

Двубоят беше дебют за новия треньор на Спартак Христо Телкийски.

В 5-та минута Ариф Ферадов стреля от дистанция, но Начев улови.

Спартак беше по-активният отбор в началото и предизвикаха няколко карамбола пред Начев.

В 11-та минута вратарят на Марица спаси изстрел на Александър Димов.

В 18-та минута Свилен Щерев изпусна най-чистото положение за Спартак, той стреля опасно, а Начев изби с крак в корнер.

В 30-та минута Александър Праматаров стреля от фаул, но Милушев спаси.

В 32-та минута Спартак поведе, след като Тодор Тодоров пусна чудесно към Венцислав Гюзелев и той с удар от пеналта реализира за 0:1.

В 40-та минута Свилен Щерев получи топката перфектно на стрелкова позиция, но я прати в аут.

В 50-та минута Мирослав Радев стреля с глава, но над вратата.

Спартак удари за втори път, след като в 55-та минута Свилен Щерев получи топката, напредна и с хубав изстрел не остави шансове на Начев за 0:2.

При попадението вратарят на Марица - Петър Начев се контузи и беше принудително заменен от резервния страж Виктор Петков.

Още в първите секунди след влизането си в игра Петков беше тестван, след като Тодор Тодоров имаше чудесна възможност да направи резултата класически, но Петков изби удара му.

Спартак пак можеше да отбележи и след разбъркване след корнер Васил Василев стреля, но нацели напречната греда.

Марица отговори с неточен удар на Георги Трифонов.

В 62-та минута Иван Кръстев имаше много чисто положение да вкара, но ударът му премина опасно покрай вратата.

С победата Спартак събра 14 точки и е на четвъртото място, а Марица е на трета позиция с 15 точки.

Следващата събота Спартак е домакин на Родопа, а Марица ще гостува на Ямбол.

Марица: Петър Начев (Виктор Петков 57 мин.), Даниел Спасов, Георги Михайлов, Димитър Пройчев, Атанас Ташолов, Христиан Димитров, Георги Трифонов, Валери Домовчийски (Емилио Макавеев 85 мин.), Александър Праматаров (Иван Кръстев 46 мин.), Филип Колев, Теодор Фърков (Олджай Алиев 57 мин. (Наско Христев 63 мин.)

Спартак: Кристиян Милушев, Владимир Айтов, Васил Василев, Сами Мехмедов, Александър Димов, Кръстьо Милев, Пламен Цончев (Валентин Стоилов 90 мин.), Свилен Щерев (Цветелин Петров 83 мин.), Ариф Ферадов (Мирослав Радев 46 мин.), Венцислав Гюзелев (Васил Стойчев 70 мин.), Тодор Тодоров (Петко Петков 83 мин.)