Реал Мадрид спечели за четвърти пореден път Ел Класико, след като победи Барселона с 2:1 като гост. Алаба откри, а Васкес удвои. Крайният резултат оформи Агуеро.

В 25-та минута Барселона стигна до много чисто положение, многоходова атака завърши с пас към Дест, но той прати топката над вратата след удар от около 10-а метра.

Реал откри резултата в дербито вкара Давид Алаба, който получи топката от Родриго и с хубав бомбен шут по диагонала не остави шансове на Тер Щеген.

В добавеното време Реал вкара и втори гол. Маркос Асенсио проби и стреля, но Тер Щеген изби. При добавката обаче Лукас Васкес засече и удвои.

В последните секунди Дест центрира и влезлият през втората част Серхио Агуеро засече отблизо за крайното 1:2.

С успеха Реал Мадрид е лидер с 20 точки, а Севиля и Реал Сосиедад са също с 20 точки, но с по-лоши показатели. Барселона е на осмото място с 15 точки.