Барселона официално обяви нидерландския си наставник Роналд Куман. Това се случи само няколко часа след загубата от новака Райо Валекано в среща от 11-ия кръг в Ла Лига.
Барса загуби с 0:1 при гостуването си на Райо, а единственото попадение вкара Фалкао.
Отборът стартира ужасно новия сезон в първенството тимът е на незавидното девето място с 15 точки, а в Шампионска лига има само една победа и две загуби в първите си три мача.
Куман пое Барселона през миналата година, но така и не успя да спечели доверието на феновете и ръководството.
От клуба все още не разкриват кой ще го замести. Според испанските медии се обсъждат три имена за заместник на Куман, като фаворит е бившия играч на тима Шави Ернандес, който работи в Катар. Другите са на треньора на дубъла Серхи Бархуан, както и на наставника на аржентинския Ривър Плейт Марсело Гайярдо.
Още от категорията
Виж всички
Ясни са всички баражи за класиране на Мондиал 2026
Избраха Ашраф Хакими за играч номер 1 на Африка
Акценти
Виж всички
Нов многоетажен паркинг започна работа в район "Западен”
Феерия от цветове озари небето над Пловдив