Отборът на Марица победи с 6:1 юношите на Ботев”до 19 години в контролна среща, която бе последна за “жълто-сините” преди подновяването на шампионата в Трета лига. Марица показа хубав футбол, надигра своя съперник и контролираше мача през цялото време, като възпитаниците на Борислав Караматев пропуснаха и още положения. Използваните юноши през втората част отново играха на ниво и оставиха добри впечатления.

Айкут Янъков откри още в 4-та минута, а след 15 минути игра домакините изравниха. Няколко минути след това Тодор Тимонов направи 2:1. Георги Георгиев покачи на 3:1, а отново Айкут Янъков отбеляза четвъртия гол във вратата на Ботев U19. През втората част Даниел Спасов вкара за 5:1, а юношата Александър Праматаров оформи крайното 6:1. Домакините стигнаха до греда и дузпа, като наказателният удар бе спасен от вратаря Горан Гръблев. В събота съставът на Марица гостува на Миньор (Раднево) в първия пролетен кръг от програмата на Трета лига.