Байерн грабна девета поредна победа в Бундеслигата, след като обърна с 4:2 като гост Байер (Леверкузен). Така баварците дръпнаха с десет точки пред Борусия (Дортмунд), който по-късно днес приема Херта. Домакините поведоха с гол на Лукас Аларио още в 9-тата минута, но още до почивката Байерн реши всичко в своя полза след попадения на Кингсли Коман (28), Леон Горетцка (42) и Серж Гнабри (45). През второто полувреме Роберт Левандовски (65) оформи крайния резултат с 30-ия си гол в Бундеслигата през сезона и 44-ти във всички турнири. Така полякът подобри рекорда си за най-много попадения в рамките на един сезон. Флориан Виртц направи загубата на Байер по-почетна минута преди края.

Лошата новина за тима на Ханзи Флик е, че Байерн ще бъде без Роберт Левандовски и Томас Мюлер в следващия двубой, тъй като голмайсторът и лидерът по асистенции ще бъдат наказани заради натрупани жълти картони.