Швейцария победи с 3:1 Унгария във втория мач от група А на Евро 2024. Футболистът на Лудогорец Квадво Дуа откри резултата, Мишел Ебишер удвои, а Барнабаш Варга намали. Крайният резултат оформи Брее Емболо в края на двубоя.

В 13-та минута швейцарците реализираха, след като Мишел Ебишер изведе превъзходно нападателя на Лудогорец Квадво Дуа, който сам срещу Гулаши не сгреши и вкара за 1:0.

В 20-та минута след грешка в отбраната на унгарците Рубен Варгас се възползва и излезе сам срещу Гулаши, но вратарят на "маджарите" успя да избие в корнер.

Първото по-чисто положение за Унгария дойде в края на полувремето, когато Вили Орбан стреля с глава, но Зомер улови.

В 45-та минута Швейцария удари за втори път, след като много хубава многоходова атака завърши с пас на Ремо Фройлер към Мишел Ебишер, който с удар от дистанция не остави никакви шансове на Гулаши - 2:0.

В 66-та минута Доминик Собослай центрира в пеналта, а Барнабаш Варга успя да засече с глава и намали за 2:1.

В третата минута от добавеното време Швейцария вкара трети гол, след като Вили Орбан опита да изчисти с глава, но реално прати топката към Брее Емболо, който прехвърли Гулаши за крайното 3:1.

Още в началото на второто полувреме Дуа стреля опасно, но Гулаши изби.

Така след първите мачове в група А Германия и Швейцария са с по 3 точки, а Швейцария и Шотландия са без точка.

В следващите мачове Швейцария играе с Шотландия, а Унгария ще срещне домакина Германия.