Ботев отмъкна ценна точка като гост на Лудогорец в Разград и задълбочи кризата в тима на шампионите, които все още нямат пролетна победа. Мачът завърши 1:1, а канарчетата постигнаха благоприятния за тях резултат отново без да блестят, но със солидна организация в отбрана, добра игра на вратарят Кайзер и красив гол на Антонио Вутов след поредния брилянтен пас на Неделев. Преди това домакините откриха чрез попадение на Лукоки.

Ботев започна по-активно и в първите минути отправи два удар в първите минути – на Неделев от фаул и на Кардосо, и двата – отразени от вратаря на домакините. Постепенно орлите наложиха надмощие и все по-често организираха набези към вратата на канарчетата, въпреки че темпото на игра не бе особено високо. Лудогорец пропусна чиста позиция в 37-та минута, когато Лукоки проби през двама защитници отдясно и сложи топката на Вандерсон. Бразилецът отклони от непосредствена близост до вратата, но топката профуча покрай гредата. В края на полувремето Ботев организира добра акция, в която липсваше точен завършващ удар.

Секунди след почивката Лудогорец поведе. В 47-та минута Антон Недялков центрира отлично отляво към далечната греда и Лукоки красиво засече в мрежата, увенчавайки добрата си игра до този момент. Десетина минути след това отново той можеше да удвои, след като бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети и не успя да реализира. В 68-та минута Ботев изравни. Неделев проби през центъра и с брилянтен пас намери Антонио Вутов, който порази мрежата с удар от въздуха. В 73-та минута Шверчок бе изведен отдясно на голова позиция, но вратарят Кайзер се намеси умело. Малко след това Кайзер спаси удар на Шверчок, а Вандерсон не успя при добавката. Натискът на домакините се засилваше все повече и последва и пропуск на Горалски, който проби през центъра и излезе сам срещу Кайзер, но вратарят на Ботев отново се прояви и спаси удара му. До края жълто-черните успяха да парират опитите на домакините за победен гол и съвсем заслужено стигнаха до точката. В даденото продължение реферът Станислав Тодоров пресилено изгони голмайстор на Ботев Вутов.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1

1:0 Лукоки (47)

1:1 Вутов (68)

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Фостър, Антон Недялков, Яцек Горалски, Лукас Саша, Марселиньо,  Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешерю

БОТЕВ (ПД): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Антонио Вутов

Стадион: “Лудогорец”, Разград

Съдия: Станислав Тодоров