Берое и Ботев завършиха наравно 1:1 в оспорван и интересен мач с доста положения и интересни моменти в Стара Загора. Така канарчетата удържаха аванса си от 3 точки пред заралии в борбата за 4-тото място в класирането, на което се намират в момента. И двете попадения паднаха след почивката, само рамките на 3 минути. Домакините откриха чрез Педро Еуженио, Неделев от дузпа изравни за Ботев. Началото на срещата се забави с няколко минути заради проблеми с осветлението.

Гостите можеха дза открият още във 2-рата минута. Неделев бе изведен отляво и центрира отлично към непокрития Антонио Вутов, който не уцели добре топката с глава на два метра пред вратата. В 9-ата минута пък Берое можеше да поведе след грешка на Филипов, който опита да изчисти след разбъркване от корнер, но топката прехвърли Кайзер и срещна напречната греда. В 17-ата минута Матеус Леони проби и центрира опасно отляво към Мартин Камбуров, който се намираше на празна врата, но Пиргов се намеси с решителен шпагат и предотврати попадението. В самия край на първото полувреме и Ботев удари греда чрез Александър Тонев, който със силен шут разтресе левия страничен стълб.

Ботев пропусна две положения в началото на втората част. Най-напред Вутов овладя около дузмпата, финтира бранител и стреля, но право в ръцете на вратаря Перниш. В 55-тата Балтанов свали с глава към Тонев след центриране отляво, нападателят овладя и стреля, но топката профуча покрай гредата.

В 70-тата минута Берое поведе. След грешка на Ботев в центъра на терена Камбуров бе изведен на ръбана засадата, стреля силно от въздуха, Кайзер изби, но Еуженио довкара топката в мрежата. Само минута по-късно Ничев засече с глава едно центриране, но топката се удари в ръката на Алкан и реферът правилно отсъди дузпа. Неделев бе точен за 1:1. До края двубоят продължи да бъде интересен, и двата тима имаха ситуации, но равенството се запази и бе най-логичният изход.

БЕРОЕ - БОТЕВ ПД 1:1

1:0 Педро Еуженио 70
1:1 Тодор Неделев 73 д.

БЕРОЕ: 12. Перниш, 4. Алкан, 6. Цветков, 8. Охене, 9. Камбуров, 11. Бандаловски, 14. Яя Меледже, 20. Леони, 27. Баранов, 28. Бригидо, 77. Еуженио

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 28. Филипов, 3. Пиргов, 5. Димитров, 66. Кардосо, 26. Апостолов, 17. Балтанов, 8. Неделев, 7. Тонев, 11. Добрев, 39. Вутов