Ботев изигра най-слабия си домакински мач от началото на сезона и загуби с 0:2 срещу Черно море. Сердюк в 35-та минута откри, а крайното 0:2 оформи Гарсия в самия край на двубоя.

В 17-та минута Велислав Василев стреля от дистанция, а топката премина опасно покрай вратата на Аргилашки.

В 22-та минута Сердюк стреля, играч на Ботев успя да блокира удара му, който мина покрай вратата и излезе в корнер.

Малко по-късно отново Сердюк стреля покрай вратата, но топката срещна отново играч на Ботев и се стигна до корнер, както и при първото изпълнение не се случи нищо интересно след ъгловия удар.

В 27-та минута след хубава атака подхваната от Неделев Бароан навлезе в наказателното поле и подаде към Рабей, който стреля, но Дюлгеров изби в корнер.

В 31-та минута Леандро Андраде стреля, но неточно над вратата.

В 35-та минута Ботев пропусна най-доброто си положение, след хубава комбинация беше изведен Янсон, който отблизо би в Дюлгеров, след това веднага тръгна контра за Черно море и Сердюк вкара за 0:1.

В 43-та минута Станислав Тодоров отсъди дузпа за нарушение на Генев срещу Андраде. ВАР обаче отмени неговото нарушение и беше отсъден фаул на границата на наказателното поле и Генев получи жълт картон. Гарсия стреля от фаула над вратата.

В края на първата част последва неточен удар на Току.

В първите секунди на втората част Даниел Димов с глава стреля, но Аргилашки успя да избие.

Ботев отговори с шут на Рабейн, който премина покрай вратата.

В 50-та минута Пабло Гарсия стреля, но Аргилашки успя да улови.

В 60-та минута Етоо подаде по тревата в наказателното поле, но Маркиньос не успя да засече и да изравни резултата.

В 80-та минута Виктор Попов стреля, но Аргилашки спаси.

В 85-та минута удар на Панайотов стреля, но Аргилашки спаси.

В 88-та минута Пабло Гарсия стреля от дистанция и оформи крайното 0:2.

Така Ботев вече е пети с 25 точки, като именно Черно море изпревари пловдивчани. Варненци също са с 25 точки, но с по-добри показатели.

Следващият петък Ботев гостува на Славия.

Ботев: Георги Аргилашки, Самюел Супрайен, Кевин Янсон (Маркиньос 46 мин.), Виктор Генев, Реда Рабей Емануел Току, Дилан Мертенс, Па Конате, Тодор Неделев, Антоан Бароан (Димитър Тонев 65 мин.), Николай Минков (Джеймс Етоо 46 мин.)

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Даниел Димов, Васил Панайотов (Зе Гомес 89 мин.), Велислав Василев (Мартин Дичев 76 мин.), Пабло Гарсия, Леандро Андраде (Геваро Непомусено 54 мин.), Евгений Сердюк