България завоюва златен медал на Олимпиадата в Токио, след като Ивет Горанова победи с 5:1 точки Анжелика Терлюга от Украйна в категория до 55кг. в карате. Така с 5 от 5 победи на Ивет, България спечели първия си медал на Олимпийски игри от 2008 година насам, когато Румяна Нейкова грабна златото в гребането в Пекин.

Припомняме, че до момента на Игрите в Токио сребро взе състезателката по спортна стрелба Антоанета Костадинова на 10 метра пистолет, а вчера бронз грабна Тайбе Юсеин при 62-килограмовите в женската борба.

Ивет Горанова е на финал в ТокиоБългарската каратека ще се бори за олимпийското злато

Нов медал за България след три поредни победи на Ивет Горанова в ТокиоКаратистката ни се класира за полуфиналите и си гарантира минимум бронз

Ивет Горанова с исторически успех в Токио 2020! Българката влиза в битката за медалитеТя стартира с две поредни победи в каратето