
Задълбочаването на стратегическото партньорство между САЩ и България трябва да бъде първостепенна задача пред нашите нови правителства. Това заяви министър-председателят Росен Желязков по време на кратка среща с вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс. Двамата разговаряха в рамките на Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект в Париж, предават от Министерския съвет на официалната страница в социалните мрежи на институцията.
Премиерът Желязков подчерта пред вицепрезидента Ванс, че сред областите, в които можем да си сътрудничим на по-задълбочено ниво са отбраната и новите технилогии. Като пример Желязков посочи българския институт INSAIT, който разработва редица нови технологии за световни компании като Google, Amazon и много други.
Преди около час започна участието на премиера Росен Желязков в Срещата на върха по въпросите на изкуствения интелект (AI Action Summit) в Париж. Форумът събира световни лидери, представители на бизнеса, академичните среди и гражданското общество.
Българският премиер участва в дискусия за бъдещето на изкуствения интелект и неговото приложение, в която се включиха и министър-председателят на Индия Нарендра Моди, вицепрезидентът на Съединените американски щати Джеймс Дейвид Ванс, председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, генералният секретар на ООН Антонио Гутериш, както и много други лидери.
Още от категорията

Томислав Дончев: Ако едно правителство се фокусира върху оцеляването си, то няма да свърши нищо

