Баскетболният Академик записа категоричен успех със 102:77 над Ямбол в среща от Националната баскетболна лига. С успеха пловдивчани се доближиха до четвъртото място след края на редовния сезон.

Академик записа 15 тройки в двубоя

Първата четвърт Академик спечели с 22:20, а втората беше спечелена с 21:19 от пловдивчани.

Така на полувремето резултатът беше 43:39 за момчетата на Йордан Янков, който води отбора днес, след като отсъстваше в предните два мача поради лични причини.

Академик изигра силна трета четвърт, която спечели с 30:22, а в четвъртата домакините бяха категорични с 29:16.

Капитанът Васил Бачев стана най-резултатен с 25 точки, а Обрад Томич добави 19. Мартин Сотиров се отличи с 14.

За Ямбол Уили Атууд бе най-резултатен с 23 точки.

В понеделник Академик гостува на Черноморец в нова важна среща в битката за четвъртото място в НБЛ след редовния сезон. Мачът ще се играе в Стара Загора, заради заетост на залата в Бургас заради изборите.

Академик е на четвъртото място с 31 точки, а Ямбол е седми с 27 точки.