24-годишният водач, който снощи блъсна и уби на място 63-годишен мъж на пешеходна пътека три пъти е бил глобяван за превишена скорост, съообщиха от КАТ- Пловдив за TrafficNews.bg.
Младежът, който е от Раковски, последно е спиран за превишена скорост в района от Пазарджик. В момента той е задържан за 24 часа от полицията.
На лобното място на жертвата близки полагат цветя от сутринта. Снощи около 21.40 мъжът е пресичал пешеходната пътека между кметството на район Южен и Втора градска болница, за да пазарува от отсрещния магазин. На връщане автомобил спира, за да го пропусне, виновния водач, обаче с автомобил "Алафа Ромео", карал толкова бързо, че не успял да спре. Заобиколил спрелия автомобил и ударил пешеходеца. Тялото на жертвата е изхвърчало на 30-40 метра от мястото на инцидента.
"Назначена е авто-техническа експертиза, която да установи с колко точно водачът е управлявал автомобила, но със сигурност е над допустимото", съобщиха от КАТ-Пловдив за TrafficNews.bg.






TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Слънчево и топло с температури до 27 градуса в Пловдив днес, но са възможни и превалявания
Владислав Панев: Дефицитът е проблем, но не катастрофа
Откриха водомери без пломби в Баба Алино
Акценти
Виж всички
Временно спират движението по част от бул. „Копривщица" утре
Змия над метър изпълзя във вход на блок в „Смирненски”