Зелените площи пред хотела на Ванко 1 вече са разкопани в очакване на новия стар фонтан, предаде репортер на TNS.bg.
Фонтанът на Водната палата, който бе един от най-спорните обекти в Пловдив през последните години ще бъде преместен и разположен на зеленото пространство между Цариградско шосе и булевард „6 септември”.

Причина за преместването е, че Общината вече започна процедурите по пробива на „Марица – юг” под кръговото движение. Той може да започне още догодина, а цената му е близо 4 милиона лева.
Към него ще се пристъпи едва когато се премахне паважа на „Марица – Юг” и този на „6 септември” след Моста на Адата, като това трябва да се случи до края на годината.
Участъкът от Водната палата до Била ще бъде ремонтиран с пари от „Региони в растеж”. Другата паважна настилка, на „6 септември” от Моста на Адата до Цариградско шосе, ще бъде премахната с парите от 30-милионния заем.
По този начин Пловдив ще има обходен и бърз път, който ще минава през цялото продължение на града, без да се влиза в натоварените централни булеварди.

TNS.bg
Още от категорията
Виж всички
Роботът Робърт превзе „Витошка” с танца на „Бангаранга”
Българският европрокурор съди държавата в Страсбург