Пламъци и гъст дим се издигнаха край Стара Загора следобед, след като избухна пожар в открит склад за пластмасови отпадъци, видя на място екип на GlasNews.bg.
Инцидентът е възникнал в района срещу гробищния парк на Стара Загора, по пътя за село Хрищени. Сигналът за пожара е подаден малко след 16:00 часа днес, като на място незабавно са изпратени екипи на пожарната.
По информация на GlasNews.bg, четири противопожарни автомобила участват в овладяването на огъня. Горят пластмасови отпадъци, което е довело до образуването на значително количество дим, видим от различни части на града.
Към момента няма данни за пострадали хора или засегнати сгради. От пожарната съобщиха пред GlasNews.bg, че ситуацията е под контрол и не съществува непосредствена опасност от разрастване на пожара към съседни терени или обекти.
Причините за възникването на инцидента все още не са установени. Очаква се след окончателното потушаване на огъня да бъде извършен оглед и да започне разследване за изясняване на обстоятелствата около пожара.
Властите призовават гражданите в района да бъдат внимателни и при необходимост да избягват преминаването в близост до мястото на инцидента до приключване на действията на огнеборците.




Още от категорията
Виж всички
Градушка колкото орех, обилни валежи, но и температури от 33 градуса: Какъв май изпращаме?
Пожар изпепели две къщи в Тетевен, има загинал
Акценти
Виж всички
Николай Попов: Така пренаписаха смъртта на Сияна
Въвеждат нова автобусна спирка в квартал „Прослав"