От утре започва да работи в тестови режим единният телефонен номер 0800 112 32 на Община Пловдив. Първият в страната общински колценър ще е на разположение на пловдивчани всеки делничен ден от 8.30 до 17.30 ч. Гражданите ще могат да задават своите въпроси, да подават сигнали и да търсят съдействие.
Системата е в процес на изграждане, като е предвидено поетапно към нея да бъдат присъединени всички общински звена. Целта на проекта е гражданите на Пловдив да получават търсената от тях информация само с едно обаждане. Анонимни сигнали няма да бъдат отработвани.
По време на тестовия режим и до въвеждане на пълната фунционалност на колцентъра при необходимост, от гражданите може да се изисква, при определени казуси, да съобщават на операторите своето име и телефон, за да може служители на общината да върнат обратно отговор.
Телефонната услуга ще е напълно безплатна за потребителите, независимо дали се обаждат от мобилен или стационарен номер.
Още от категорията
Виж всички
Как да се предпазим от смъртоносни случаи по морето
Мъж загина при пожар в къща в бургаско село