Облаци и дъжд ни обещават синоптиците през първия ден от уикенда! В 19 области е обявен жълт код за обилни валежи днес. Много дъжд ще се излее във Видин, Монтана, Враца, София-област, София-град, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора, Пловдив, Пазарджик, Перник, Кюстендил, Благоевград, Смолян, Кърджали и Хасково.
Очакваните количества валежи са между 15 и 35 литра на кв. метър.
Жълтият код е предупреждение за потенциално опасно време, но не се очакват наводнения. Шофьорите трябва да се съобразяват с пътните условия и възможностите за аквапланинг.
Снощи Пътната агенция съобщи, че река Осъм е излязла от коритото си при село Славяни, поради,което движението по път III-353 Ловеч -Левски в участъка на селото е пренасочено през с. Горан и с. Коларевци.
Още от категорията
Виж всички
Владислав Панев: Дефицитът е проблем, но не катастрофа
Откриха водомери без пломби в Баба Алино
Социалният министър заяви реформи на ТЕЛК и пенсиите
Акценти
Виж всички
Временно спират движението по част от бул. „Копривщица" утре
Змия над метър изпълзя във вход на блок в „Смирненски”