Митническите служители на Капитан Андреево предотвратиха опит за пренасяне на контрабанден внос на живак. Токсичното вещество е открито при проверка на влизащ в страната микробус „Фолксваген Транспортер” с турска регистрация, в който пътували двама български граждани- шофьор и една пътничка, съобщиха топновини.
Превозното средство е селектирано за щателна проверка, при която в багажното отделение митническите служители откриват увит във вестници стъклен буркан със сребриста течност, отговаряща по външен вид на живак с общо тегло 890 грама.
Пътничката е признала, че бурканът с живак е нейна собственост и че токсичното вещество ще се използва при обработката на изделия от благородни метали.
Веществото е иззето за лабораторен анализ. По случая е образувано досъдебно производство.
TrafficNews.bg
Още от категорията
Виж всички
Премиерът Румен Радев връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.