
Вчера в интернет се появи снимка на полицай, който помага на майка с количка да слезе по стълбите на подлез и потребителите на групата Забелязано в София имаха доста смесени реакции.
Макар снимката да носеше посланието "Има надежда", за много от коментиращите тя далеч не беше символ на това.
Няколко часа по-късно снимката беше достигнала до самата жена, която е на снимката, Ивелина Стоянова. Тя използва възможността да публикува каква всъщност е реалността зад тази снимка и ето какво споделя:
"Понеже явно днес са ни снимали в гръб, в една нелепа ситуация и виждам, че снимката ми се разхожда из всякакви страници, ето и мнението ми като майка, която всекидневно в момента се сблъсква с приятни изненади.
Под снимката, чието заглавие гласи “Има надежда” трябва да кажа, че виждайки я би ми станало мило, НО понеже аз съм жената в гръб, с количката държа да Ви кажа как се стигна до тази “мила сцена”, пише gospodari.com.
Събитието се развива днес (26.04.2018г.) в гр. София преди обяд, мястото е подлеза отстрани на Моста на влюбените.
Понеже въпросния мост е затворен за преминаване на граждани без пропуски и всеки път отказват да ме пуснат да мина с количката от там, този път (понеже бях без приятелката ми, с която повечето пъти си помагаме да сваляме количките във въпросния подлез) реших да помоля някой от тримата полицаи да ми съдейства със свалянето на количката.
Разговорът протича по следния начин:
- “Здравейте, ще можете ли да ме пуснете да мина с количката през моста?”
- “Съжаляваме, но няма начин. Изрично ни е забранено да пускаме дори жени с колички.”
- “Добре, а дали мога да помоля някой от Вас да ми съдейства да свалим количката поне по тези стълби тук?”
- “Долу има рампа, госпожо!”
- “Да, знам, но количката ми не минава по рампата. Ако може някой да дойде с мен, за да я свалим?”
- “Оф, добре.”
Тръгваме, момчето все пак ми помага да свалим количката. Докато вървим надолу му благодаря още няколко пъти, а той ме пита:
-“Ти пък къде си ми тръгнала с тая количка, та и с детето да ми се разхождаш баш в центъра???”
Отзад снимката изглежда трогателна, истината обаче е че в повечето случаи трябва да се помолиш на някой да ти съдейства.
. . . СТРАННО . . .
Кавалерите намалят. Жените са тези, с които по-често сваляме и качваме количката.
ОГЛЕДАЙ СЕ ОКОЛО ТЕБ. УСМИХНИ деня на някой случаен човек като му съдействаш."
Още от категорията

Добрев: Аматьорско изпълнение е при 300 млн. лв. очакван приход в бюджета, да напишеш 4 млрд.


Избират утре новият Видински митрополит в София
Акценти

Нов квартал със 75-метрови небостъргачи изниква в Пловдив




За първи път: Спасиха с робот пациент в Пловдив



