Националният оперативен щаб от днес започва да провежда брифингите си в сградата на Министерския съвет. Щабът ще информира медиите за най-актуалната информация за ситуацията с коронавируса веднъж на ден, в 17 часа в МС, съобщиха от правителствената информационна служба. Промяната се налага с оглед на перспективите за навлизане на страната ни в същинската фаза на епидемията.
Целта е максимално да се ограничи струпването на хора на едно място и да се осигури социална дистанция на публични места, като същевременно се гарантира предоставянето на своевременна информация.
Още от категорията
Виж всички
Как да се предпазим от смъртоносни случаи по морето
Мъж загина при пожар в къща в бургаско село