
Хората, получили ваксина срещу COVID-19, произведена от BioNTech, имат значително по-високо равнище на антитела от тези, които са получили ваксината на Sinovac, предаде вестник "South China morning post".
Някои, получили ваксината на Sinovac може да се нуждаят и от трета подсилваща доза, съобщава вестникът, като цитира водещият изследовател професор Бенджамин Коулинг, епидемиолог от Хонконгския университет.
Поръчаното от властите изследване беше проведено от факултетът по обществено здраве на университета с участието на 1000 пациенти, получили една от двете ваксини.
По-рано тази седмица индонезийските власти предупредиха, че над 350 медици са се заразили с COVID-19, въпреки че са получили ваксината на Sinovac. Десетки от тях са били приети в болница, което предизвиква опасения за ефективността ѝ срещу по-силнозаразните варианти на коронавируса.
Още от категорията

Пловдивски лекари с повишено внимание към летните зарази: лайшманиоза, западнонилска и ку-треска


Акценти



Младеж плячкосва от пловдивски фитнес, полицията го спипа


Ивелин Попов: Оставам в Ботев! Ще чакам развитие




Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
