Китай изстреля първия 6G сателит. Целта е да се тества най-новата технология, която ще даде старт на шестото поколение на комуникациите.
Сателитът вече е в орбита. Той носи и технология, която ще се използва при мониторинг на бедствия по реколтата. Чрез нея ще може да се предотврати и разрастването на горски пожари.
Докато конфликтите около китайското оборудване от пето поколение продължават по целия свят, страната вече е разширила научните изследвания в областта на проучването и развитието на 6G мрежи.
Очаква се те да са 10 пъти по-бързи от мрежите от пето поколение.
Още от категорията
Виж всички
Телефонът вече ще разпознава измамни обаждания: Какво трябва да знаят потребителите
Български астрономи откриха нова свръхземя